Turusan Çiner, MBA
Ajans Başkanı

1982 yılında İzmir’de doğdu.  Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde pazarlama üzerine yaptı. Halen Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Reklamcılık Bölümü’nde Doktora programına devam etmektedir.

“Dondurulmuş Gıda Sektöründe Marka Sadakati”, “Yaratıcı Reklamın Marka İletişimine Etkileri”, “Bir Reklam Ortamı Olarak Video Oyunları”, “Sosyal Medyada Oluşturulan Sanal Marka Topluluklarının Tüketici Davranışlarına Etkisi” ve “Tüketicilerin Kişilik Özelliklerinin Reklamda Mesaj Stratejisinin Belirlenmesindeki Etkisi” konularında proje ve makaleler hazırladı.

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri ve Kristal Elma gibi Türkiye'nin önde gelen reklam ve yaratıcılık yarışmalarında jüri üyeliği yaptı ve 2013 Yılında düzenlenen 25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde “Yerelde Küçük Bütçelerle Başarılı Kampanyalar” paneline konuşmacı olarak katıldı.

Halen 2008 yılında kurduğu İdeart’da Ajans Başkanı ve Marka Yöneticisi görevlerinin yanısıra, İzmir Reklamcılar Derneği  olarak marka iletişimi üzerine çalışmalarına devam etmektedir.